2023 Shincha Tokusen Ōhashiri Saemidori 50g

 
Akce Novinka 2023 Efekt lupa
 

Čaj Shincha Oohashiri se sbírá o pár dní později než Gokujo Oohashiri (Premium). V polovině měsíce dubna se sbírají malé lístky - převážně tipsy, ze kterých se zpracovává čaj s názvem Oohashiri. Ne všechny farmy jsou schopné začít sezónu tak brzy. Malé listy - tipsy podobné dítěti, jsou již natolik dorostlé, že se mohou začít sbírat. Protože některé čajové zahrady ještě nezačínají se sběrem, je sběr velmi ojedinělý a jedná se proto o velmi unikátní čaj.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 368 Kč
Ušetříte 73 Kč (–19 %)
295 Kč
Kód produktu 806
Kategorie Shincha
 

Čaj Shincha je obecně považován za první sklízený zelený čaj. Nicméně existuje ještě pojem 大走り- “Oohashiri”, který v tomto případě označuje čaj, jež je sbírán ještě o něco dříve než známější čaj “Hachiju-Hachiya Shincha” (88. den od začátku jara). A jak vlastně vznikl pojem “Oohashiri”? V Japonsku "Hashiri" označuje sběr zeleniny nebo lov ryb před začátkem běžné sezóny. Oohashiri se skládá ze slov "大 - O" a "走り- hashiri", kde "O" má význam "velký". Proto v případě Oohashiri se jedná o velmi speciální čaj, který lze sehnat pouze na začátku sezóny a zpravidla se rychle vyprodá.

V polovině měsíce dubna jsou sbírány malé lístky - převážně tipsy, ze kterých se zpracovává čaj nazvaný “Oohashiri”. Ne všechny čajové farmy jsou ale schopny začít sezónu tak brzy. Malé listy - tipsy jsou již natolik dorostlé, že je možné začít je sbírat. Protože některé čajové zahrady ještě v tuto dobu nezačínají se sběrem, je sběr velmi ojedinělý a jedná se proto o velmi unikátní čaj.

“Oohashiri” nabízený v Nagomi Tea je zpracován z kultivarů Ooiwase, Saemidori a Tsuyuhikari, které jsou v Japonsku označovány jako "Wasehinshu" - tři kultivary, které lze sbírat brzy. Tyto 3 kultivary začínají růst dříve než běžný kultivar Yabukita . Naše Oohashiri má zkrácený předposlední krok zpracování - Hiire. Za poslední krok se považuje smíchání listů. Hiire je proces, při kterém se listy suší pohybem listů rukama na rozehřátém stole. Právě zkrácený proces Hiire ponechá čaji větší svěžest a zákazník si takto může vychutnat vysokou čerstvost a svěžest zeleného čaje, díky níž se může na chvíli ocitnout v japonské čajové zahradě.

POPIS:

Balení: 50g
Oblast: Morimachi, Fukuroi, Kakegawa (Shizuoka, Japonsko) 

Sběr: Duben 2023
Kultivar: Saemidori (single origin)

Hmotnost 0.05 kg