2023 Kabuse Okumidori 50g

 
Tip 2023 Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Kabusecha pochází ze slavné oblasti pěstování čajů v Kirishimě (Kagoshima) a Isagawě (Shizuoka) a je zpracována z ušlechtilé odrůdy Okumidori. Kabusecha je v podstatě Sencha, ale má prvky čaje Gyokuro, protože je zpracovaná z čajových keřů, které byly zakryty černou látkou. Proti čaji Gyokuro však zastínění trvá kratší dobu a konstrukce, která drží stínící látku, je postavena mnohem blíže čajovým keřům.

Dostupnost Momentálně nedostupné
298 Kč
Kód produktu 360
Kategorie Gyokuro
 

Kabusecha pochází ze slavné oblasti pěstování čajů v Kirishimě (Kagoshima) a Isagawě (Shizuoka) a je zpracována z ušlechtilé odrůdy Okumidori. Kabusecha je v podstatě Sencha, ale má prvky čaje Gyokuro, protože je zpracovaná z čajových keřů, které byly zakryty černou látkou. Proti čaji Gyokuro však zastínění trvá kratší dobu a konstrukce, která drží stínící látku, je postavena mnohem blíže čajovým keřům. Velmi příjemná vůně je první věcí, které jsme si na tomto čaji všimli, a díky zastínění, které zvyšuje obsah aminokyselin v čajových listech, jsme také zjistili, že má bohatou a velmi lahodnou komplexní chuť.

Dojmy z tohoto čaje jsou opravdu neočekávané. A nejen kvůli ceně. Na ochutnávku byl použit klasický postup 9 g na 250 ml vody o teplotě 70 °C s dobou louhování 1 minuta. Výsledek: v úvodu nastoupila jemná smetanová chuť - žádný náznak hořkosti. Během vteřiny ji však přebilo silné umami, takže nebyl čas si užít tu jemnou smetánku, která připomíná pocit, jako když pijete kravské mléko z vrchu láhve. Po chvíli nastupuje po stranách úst příjemná svěžest, hodně silná, kterou bych možná popsal jako mátovou. Vážné se jedná o velmi svěží a intenzivní dochuť. Travnatá složka úplně připomíná chuť čaje Gyokuro - i když byly čajovníky zakryty jen týden.

Popis:

Balení: 50g
Oblast: Kirishima (Kagoshima) a Isagawa (Shizuoka)
Sběr: Květen 2023
Kultivar: Okumidori

ZPŮSOB PŘÍPRAVY:

Optimálně 6 g na 150 ml vody. Teplota by měla být v rozmezí 60–80 °C maximálně. První nálev louhujte 60 sekund, pro další nálevy prodlužujeme louhování o 10–20 sekund.