Mizudashi Sencha 100g

 
Tip 2021 Efekt lupa
 

Mizudashi Sencha se skládá z čajů Kabuse, Yamacha a čaje Kukicha z Yamacha co dodává čaji hezkou sladkost, bohatou chuť a vůni. Tento čaj je určen hlavně k macerovaní - přípravě za studena (louhovaní). 

Dostupnost Momentálně nedostupné
342 Kč
Kód produktu 123
Kategorie Mizudashi
 

Mizudashi Sencha se skládá z čajů Kabuse, Yamacha a čaje Kukicha z Yamacha co dodává čaji hezkou sladkost, bohatou chuť a vůni. Tento čaj je určen hlavně k macerovaní - přípravě za studena (louhovaní). Avšak mnoho zákazníků ho zalévá i horkou vodou, podobně, jako čaj Sencha Fukamushi. Díky své sladkosti a svěží chuti si získal velkou popularitu u našich zákazníků.

LokalitaKakegawa, Haruno a Tenryu Shizuoka prefektura

Sběr: mezi 10 - 15 květnem

KultivárKabuse: Sayamakaori, Meiryoku, Yamacha: Yabukita

Napařovaní: Kabuse: 100s, Yamacha: 30s

PřípravA:

Na přípravu studeného čaje (macerovaní) doporučujeme použit 10g čaje na 700-1000ml studené vody a nechte louhovat alespoň 1-3 hodiny. Čajové listy a stonky odeberte a čaj skladujte v ledničce, případně v neprůhledné a uzavřené láhvi. 

V případě, že chcete použít Mizudashi Sencha s horkou vodou:

Na přípravu tohoto čaje doporučujeme použít 6g čaje na 200 ml horké vody o teplotě 65-70 °C a nechte louhovat 30-40s. Na druhý nálev použijte stejně horkou vodu a louhujte rovněž 30-40s (nejlepší čas je přesně 30 vteřin u prvních dvou nálevů. Při delším louhovaní se může stát, že čaj bude horký). U dalších nálevů zvyšte čas louhovaní o 15s. 

Hmotnost 0.1 kg