2020 Hong shui wu long

 
 

Učitel Ji Ye, starší mistr umění výroby tchajwanského čaje, pojmenoval tento typ čaje -”Hong Shui” , aby odlišil více oxidovaný a pečený oolong od jeho světlejšího typu.
Nová kategorie oolongů v naší sérii „ A Tea Master Oolong “ se nazývá Hung Shui (také psáno Hong Shui). Tato kategorie patří do fascinujícího a pro nováčky častokrát matoucího světa tchajwanských oolongů.

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Váha
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
108 Kč 177 Kč 344 Kč 511 Kč od 108 Kč
Kód produktu 453/15G 453/25G 453/50G 453/75G Zvolte variantu
Kategorie Formosa oolong - polozelený čaj
 

Učitel Ji Ye, starší mistr umění výroby tchajwanského čaje, pojmenoval tento typ čaje -”Hong Shui”, aby odlišil více oxidovaný a pečený oolong od jeho světlejšího typu.
Nová kategorie oolongů v naší sérii „ A Tea Master Oolong “ se nazývá Hung Shui (také psáno Hong Shui). Tato kategorie patří do fascinujícího a pro nováčky častokrát matoucího světa tchajwanských oolongů. (Zde si přečtěte pozadí příběhu Oolong A Tea Master.)

Hung Shui (červená voda) je technický název pro oolongy, které byly vyrobeny podobně jako tradiční Dong Ding Oolong. Tento proces zahrnuje oxidaci, která je vyšší než u vysokohorského oolongu a která dává spíše ovocné, než květinové vůně. Je to také proces, který vyžaduje střední až silné pečení, který dodává medové, ořechové aroma a dlouhou, silnou dochuť. Tradičně se vyrábí z kultivaru Qingxin oolong, ale tento proces lze provést s jakýmkoliv kultivarem.

Popis:

Nadmořská výška: přibližně 1200 m.n.m.
Odrůda: Qing Xin Oolong (Chin Shin)
Způsob sběru: ruční sběr
Sběr: Zima 2020
Lokalita: Taixing, Meishan, Chiayi

Způsob přípravy: 5g na 150ml
Časy: 100 / 70 / 60 / 60